top of page
nowe logo.jpg

Dobre Ludzie to zaskakująca mieszanka gatunkowa ze Śląska. Ambicją zespołu jest łączenie poetyckich tekstów z nieoczywistymi formami muzycznymi. W muzyce grupy znaleźć można m.in. elementy rocka, bluesa, jazzu, gospel czy folka. Pomysłodawcami projektu byli muzykujący poeta i dziennikarz Szymon Babuchowski oraz gitarzysta  Patryk Filipowicz, do których w 2013 r. dołączył basista Jacek Raciborski. Jako trio muzycy nagrali album „Łagodne przejście” (2015), na którym pojawiło się także wielu gości. Płyta została zauważona przez stacje radiowe, a piosenki z niej gościły na listach przebojów.

W maju 2015 r. skład poszerzył się o skrzypaczkę Annę Leszczyńską-Rożek. Kilka miesięcy później Dobre Ludzie nagrali piosenkę „Z wolności dom”, która wspierała budowę domu dla ofiar handlu ludźmi w Nairobi. Pod koniec tego samego roku Patryka Filipowicza zastąpił na gitarze Paweł Węgier, a do zespołu dołączyli wkrótce kolejni członkowie: Jakub Kuzynin (perkusja) i Paulina Kuzynin (instrumenty klawiszowe). W tym składzie grupa odwiedziła z koncertami wiele polskich miejscowości, w międzyczasie przygotowując materiał na drugą płytę. Album „Dalej” ukazał się w 2019 r.

Po wydaniu krążka do zespołu dołączyli Łukasz Szmajduch (instrumenty klawiszowe) i Szymon Makowski (perkusja), zastępując Paulinę i Jakuba Kuzyninów. Jesienią 2022 r. męska część zespołu (na basie gościnnie Iwo Sajdak) rozpoczęła pracę nad piosenkami Chrisa Rea w tłumaczeniu Szymona Babuchowskiego. 

 
bottom of page