top of page

DOBRE LUDZIE

Łagodne przejście

wydawca: Vivi Sound (2015)

Zamów płytę z autografami (30 zł z przesyłką!)

Promocja: PAKIET FANA (pierwsza i druga płyta): 50 zł

 

1. Nowy Rok; 2. Cała ze słów; 3. Dobry wieczór we Wrocławiu; 4. Kiedy otwieram oczy; 5. Łagodne przejście; 6. Busem na koniec świata; 7. Sna; 8. Lepiej nie ściemniaj; 9. Twój czas jest w tobie; 10. Poszli w głąb lasu; 11. Za noc; 12. Pozytywka dla Natalki

Skład podstawowy: Szymon Babuchowski - śpiew, chórki; Patryk Filipowicz - gitary, instrumenty perkusyjne; Jacek Raciborski - gitara basowa, mandolina, instrumenty perkusyjne.

 

Debiut – to słowo nie do końca adekwatne do materiału zbierającego najlepsze muzyczno-poetyckie tematy, jakie rodziły się w nas przez połowę życia. Bo "Łagodne przejście" to nie album wykombinowany naprędce, ale naturalna konsekwencja tego, co robiliśmy przez kilkanaście lat muzykowania. Szkice niektórych utworów rodziły się przecież w formacjach, w których graliśmy poprzednio. Stopniowo obrastały jednak kolejnymi warstwami, niczym drzewo, na którym słoje wyznaczają upływ czasu. 
Nagrywanie zaczynaliśmy jako duet – Szymon i Patryk – na wokal i gitarę akustyczną. Później dołączył do nas Jacek, dodając ciepłe brzmienie gitary basowej. Reszty dokonali zaproszeni goście, wypełniając całość dźwiękami smyczków, trąbki, instrumentów klawiszowych i perkusyjnych. Powstała płyta trudna do zaszufladkowania, bezczelnie mieszająca gatunki, intrygująca.

 

Kiedy otwieram oczy - Dobre Ludzie
00:00 / 00:00
patroni.jpg
bottom of page