top of page

Dobre Duchy w 2010 r. Od lewej: Szymon Babuchowski, Jakub Jakubowski, Grzegorz Zawadzki, Patryk Filipowicz.

Fot. Sebastian Leśniak

 

 

 

          

Zespół Dobre Duchy powstał w 2006 r. i przez pięć lat działał w niezmienionym składzie: Szymon Babuchowski - wiersze, głos; Patryk Filipowicz - gitara akustyczna; Jakub Jakubowski - gitara elektryczna, syntezator gitarowy; Grzegorz Zawadzki - perkusja. Od samego początku był to projekt eksperymentalny, polegający na muzycznych improwizacjach do moich wierszy i wierszowanych improwizacjach do muzyki. Trudno jednoznacznie zdefiniować styl zespołu. Sami nie wiemy, czy był to jazz, psychodeliczny rock czy też po prostu piosenka autorska? Fenomen grupy polegał na tym, że prawie nigdy nie mieliśmy przed występem przygotowanej listy piosenek. Utwory powstawały na żywo i nawet jeśli się powtarzały, to za każdym razem brzmiały inaczej.
Nie mieliśmy regularnych prób, spotykaliśmy się głównie przy okazji koncertów, w związku z tym zdarzały się dłuższe przerwy w muzykowaniu. Ostatnim, dość intensywnym zresztą, okresem aktywności było pierwsze półrocze 2011 r. Ze względu na zaangażowanie każdego z członków zespołu w inne projekty status Dobrych Duchów można obecnie określić jako zawieszony, ale niewykluczone, że kiedyś jeszcze wrócimy do tego pomysłu...

 

Klip "Poszli w głąb lasu" nagrany podczas spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w katowickim Rondzie Sztuki 13 stycznia 2011 r.

Zdjęcia i montaż: Zbigniew Mierzwiński, dźwięk: Michał Michnik

 

 

          

bottom of page