top of page

Dobre Ludzie w Kaźmierzu, kwiecień 2017 r.

Fot. Tomasz Koryl

 

 

 

 

 

          

LEPIEJ NIE ŚCIEMNIAJ

album "Łagodne przejście" (2015) 

 

 

          

 

CAŁA ZE SŁÓW

album "Łagodne przejście" (2015)

 

 

 

          

ŁAWKA Z WIDOKIEM NA WIECZNOŚĆ

album "Dalej" (2019)

 

 

          

Ambicją zespołu Dobre Ludzie jest łączenie niebanalnych tekstów ze współczesnymi gatunkami muzycznymi. 
 
Dobre Ludzie to zaskakująca mieszanka gatunkowa, której pomysłodawcami byli muzykujący poeta i dziennikarz Szymon Babuchowski oraz gitarzysta fingerstyle Patryk Filipowicz. Początkowo występowali oni jako duet Babuchowski & Filipowicz - na wokal i gitarę akustyczną. Z czasem aranżacje zaczęły się rozbudowywać i trzeba było pomyśleć o wzbogaceniu instrumentarium. Odkąd w 2013 r. dołączył do muzyków basista Jacek Raciborski, zespół przyjął nazwę Dobre Ludzie. W tym składzie muzycy nagrali album "Łagodne przejście" (2015), na którym pojawiło się także wielu gości.
 
Już po wydaniu płyty uformował się skład koncertowy. Do grupy dołączyli kolejno: Anna Leszczyńska-Rożek (skrzypce), Paweł Węgier (gitara - zastąpił Patryka Filipowicza, który nadal współpracuje z zespołem przy niektórych projektach), Jakub Kuzynin (perkusja - do 2018 r.) i Paulina Kuzynin (instrumenty klawiszowe, chórki - do 2018 r.). Na przełomie lat 2015/16 Dobre Ludzie nagrali piosenkę "Z wolności dom", promującą akcję "Zbuduj FreeDOM" na rzecz budowy domu dla ofiar handlu ludźmi w Nairobi. Wiosną 2019 r. ukazała się płyta "Dalej". Po jej wydaniu do zespołu dołączyli: Łukasz Szmajduch (instrumenty klawiszowe) i Szymon Makowski (perkusja).
 
Więcej o zespole, zamawianie płyt, koncerty: 
www.dobreludzie.pl
 
 
ODWIEDŹ I POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU!
 

 

okladka.jpg

Klip do utworu "Nowy Rok", promującego płytę "Łagodne przejście". Remix: Pierre. Scenariusz i reżyseria: Paweł Mikołajczyk

 

 

 

          

nowa okladka.jpg
bottom of page